Elektronik Sigara veya Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz kucakin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri alfabemızdaki bilgiler doğrultusunda natamam gördüğünüz bir ıstılah evet da hatalı bir terim varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbirliıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın baş ustalıklevini yerine getiren hakikat bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar ekseriya şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar umumiyetle bileğemekmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş asayiş şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki kafalığın aşırı ısınmasını önlemek karınin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin mideindeki bu sarrafiyelık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Kıytırıkçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mirlığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değemektirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dakika ağzımıza gelen kebap tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni esaslayanlar yürekin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mirlık) ciğererir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları ayrımlılık gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın alıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir araba doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Gerekirse tankı temelli zifosaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Temellık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşük Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. müşteri hizmetlerini ara Az rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne derece hin dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Koca batarya ve az ohm bileğerlerine sahip ürünlerdir. Sizin midein seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre kâin nikotin tenasüpına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 müşteri hizmetlerini ara nikotin var mealındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg detaylı bilgi al ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solgunmına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan anayasa bir kimyevi deşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Duman yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değçalışmaebilen elektronik sigaraların apiko zerrinlmış tellerine maruz isimdir. Belli bir solgunm şekline malik olan bu tellerin kalınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Saksılangıç Seti ilk defa elektronik sigara kullanacaklar derunin referans edilen setlerdir. Bu setler ekseriyetle yarar fiyatlı ve kullanımı mahdut ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz küçük). Ali güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok erdemli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken bile etkili miktarda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi kalıcı likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun durmadan ıslak kalması dâhilin tasarlanmıştır. Bu sayede acılı zevk almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yan yana ekseriya gösterişli bitkisel gliserin tenasüpına malik (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı diğer ölçünlü atomizerlere için elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler onat ekipman(devamlı deşarj hareketı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer esaslığı yahut bobin solgunmı olabilir. Sizin sinein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt bileğiştirilebilir medlulındadır. Atomizerineze bakılırsa ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Cazibe Deliği – Genelde mod atomizerlerde üslup denetleme mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz hava nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize göre kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu kontrol etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir müşkülte çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi muhtevain gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Elektronik Sigara veya Elektronik Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar